ZIN! DRZOST! JARO!

Ziny milujem a dlouho jsme mluvily o tom, jak chceme nějakej dělat. Ale dělaly jsme jiný a jiný věci, dokud nám skrze různý situace nedošlo, že už to není touha, ale nutnost. Že fakt musíme začít. To třeba na Kliniku přijeli lidi a ptali se, jaký u nás vycházej feministický a queer ziny a my jim museli říct: žádný – protože ty, který vycházely, už jsou mrtvý nebo spí.

          

Sama bych se možná nikdy nedokopala k celýmu číslu. Kolem mě naštěstí vznikají nový kruhy a kroužky – a společnými silami se to konečně povedlo! Vznikl náš zin-sborník.

Uvnitř vás čeká třeba rubrika Buď historická!, do níž se v prvním čísle probojovala Karla Máchová. První šéfredaktorka Ženskýho listu, kterej do tý doby šéfredaktorovali muži. Politička, novinářka a feministka. Jako první v dělnickém hnutí přišla s požadavkem zrovnoprávnění mužů a žen.

Texty o tom, proč chodit na sebeobranu a neučit se jenom prát. O tom, proč být a nebýt ezopíča. Článek o pro-feminismu, o mírovejch aktivistkách, o tělech…Přes 60 stran čtení. To všechno v plnejch bavách, na lesklým papíře, slepený ve 110g časáku.

         

Těšíte se, až si to osaháte? S informovaným souhlasem!

Drzý holky můžete potkat taky na anarchistickým festivalu knihy (13.5. na Klinice) na Fotbale proti rasismu ve Věžničce u Jihlavy, 1. máje v Brně na protináckovkejch akcích, v distru u Tří ocásků. Nebo nám o ni napište na trnkovy.ker@gmail.com. Rády pošleme. Ale hodně čtení = drahý poštovný. 110g feminismu za 148,- doporučeně/124,- obyčejně. (Zato vás v obálce možná čeká překvápko.) A když se složíte, do 4ks je poštovný furt stejný!